۱۲ نکته ی دانستنی پیرامون هدایای تبلیغاتی

هدیه یک اتفاق مثبت است. یک رسم ریشه دار و البته تاثیر گذار برای دیده شدن، برای محبت کردن و انتقال یک حس خوب و ناب. این مهم در حوزه کسب و کار نیز موضوعیت و حتی طریقیت دارد. هدیه دادن به مشتریان می تواند علاوه بر تبلیغ برند کسب و کار شما، حسی خوب و عاطفی را از نام و یاد شما بر جان و ذهن آنان بر جای گذارد. در ادامه توجه شما را به خواندن نکاتی مهم در خصوص بایدها و نبایدهای هدایای تبلیغاتی جلب می کنم:

۱- لوگوی خود را به صورت بزرگ و زننده روی هدایا چاپ نکنید.

فراموش نکنید که اگر لوگوی مجموعه شما به صورت بزرگ و نامطلوب بر روی هدیه ای که در نظر گرفته اید چاپ شود، مخاطب شما از آن استفاده نخواهد کرد و هدیه ی شما احتمالا جایگاهی بهتر از کشوی میز و یا حتی انباری گیرنده هدیه نخواهد داشت.

۲- از دادن هدایای بی کیفیت بپرهیزید.

هدایای بی کیفیت، به مذاق مخاطب شما خوش نخواهند آمد و موجب تخریب شخصیت و شان برند شما خواهد گردید.

۳- از دادن هدایای کلیشه ای و تکراری خودداری کنید.

هدایای تکراری مثل سررسید و … نیز احتمالا سرنوشتی بهتر از تلنبار شدن در انباری شرکت را نخواهند داشت.

۴- هدیه ای کاربردی را برای بخشیدن انتخاب کنید.

هرچقدر هدیه ی شما ایده مند، کاربردی و خلاقانه تر باشد، مخاطب شما بیشتر از آن استفاده کرده و این هدیه تا مدت زمان زیادی مجموعه شما را به یاد او خواهد انداخت.

۵- بسته بندی هدایا را جدی بگیرید.

برخی از مدیران کسب و کار، همه ی تمرکز خود را بر هدیه می گذارند و از بسته بندی شکیل و مناسب آن غافل می شوند. یک هدیه ی معمولی در بسته بندی زیبا می تواند بهتر از یک هدیه ی عالی در بسته بندی نامناسب باشد.

۶- دستخط شما معجزه می کند.

فارغ از هر هدیه ای که در نظر دارید، می توانید در یک کارت یا حتی سربرگ شرکت خود، به صورت دستنویس، پیامی کوتاه را با ذکر نام مخاطب برای وی ارسال کنید تا ارتباط شما با او شخصی سازی شده و تاثیرگذاری هدیه به مراتب افزایش یابد.

۷- صرفا از روی اجبار و رفع تکلیف هدیه ندهید!

اگر صرفا برای رفع تکلیف هدیه می دهید، چشم انتظار اتفاق ویژه ای در ارتباط خود با مخاطب نباشید. یقینا هدیه ای که از روی اکراه و رفع تکلیف انتخاب شود، سرسری، بدون دقت و بی کیفیت خواهد بود و به هیچ عنوان باب میل مخاطب شما قرار نخواهد گرفت.

۸- وسواس بیخود به خرج ندهید.

داشتن دغدغه کافی به منظور انتخاب هدیه ی ارزشمند و مناسب بسیار شایسته است اما گاهی افراط در این دغدغه موجب بروز وسواس شده و باعث می شود که زمان از دست برود و در نهایت هم هیچ اقدامی در خصوص تهیه ی هدیه صورت نپذیرد.

۹- مشتریان خود را طبقه بندی کنید.

مشتریان خود را از جهات مختلف می توانید طبقه بندی کنید و برای هر طبقه، متناسب با شئونات، میزان خرید، اعتبار و … آن ها هدیه ای متفاوت در نظر بگیرید.

۱۰- در زمان مناسب هدیه خود را ارسال کنید.

هدایای تبلیغاتی را در زمان مناسب ارسال کنید. به عنوان مثال اگر هدایای نوروزی را در روزهای پایانی سال ارسال نمایید، احتمال دارد که عده ی زیادی از مخاطبین شما سفر رفته باشند و یا به دلیل سرشلوغی هدیه ی شما را نبینند. همچنین هدیه ی شما در انبوه هدایای دیرهنگام نیز به چشم نخواهد آمد. پس کمی زودتر از دیگران دست به کار شوید.

۱۱- برای مشتریان درونی شرکت خود نیز هدیه در نظر بگیرید.

کارمندان شرکت و مجموعه شما مشتریان داخلی شما هستند که به نوعی خانواده ی کاری شما می باشند. جلب رضایت آن ها و محبت کردن به آنان راه دوری نمی رود. حتما هدایایی را در زمان مناسب برای تقدیر از آنان فراهم نمایید.

۱۲- بودجه ی مشخص و برنامه ریزی شده را برای تهیه هدایا در نظر بگیرید.

گاهی خرج ها و هزینه های بی رویه و نسنجیده در خصوص خرید هدایای تبلیغاتی موجب ضرر و خسران شرکت ها و بنگاه ها ی اقتصادی می گردد. قبل از تهیه ی هدایا، بودجه ای مشخص و برنامه ریزی شده را در این خصوص مدنظر قرار دهید.

در پایان به این نکته اشاره می نمایم که یکی از بهترین هدایای تبلیغاتی که می توانید به مشتریان کسب و کار و یا دوستان و همکاران خود هدیه دهید کتاب است. کتاب، گزینه ی بسیار مناسبی است که نه تنها مانند سررسید و تقویم تکراری و بعضا بدون کاربرد نیست بلکه می تواند به رشد و تحول دوستان و همکاران شما کمک شایانی نموده و پس از خوانده شدن، تا مدت ها در کتابخانه ی آنان به یادگار بماند. البته کتابی را انتخاب کنید که پیشتر خودتان آن را مطالعه کرده و یقین دارید که می تواند به موفقیت و توسعه ی توانمندی های فردی و شغلی مشتریان و دوستان شما در سال جدید کمک نماید. چه بهتر که در صفحه ی نخست کتاب نیز با دستخط خود چند سطری برای مخاطب بنگارید و هدفتان از اهدای این کتاب به او را مکتوب کنید.