نمایش پیام‌های دایرکت در نسخه دسکتاپ اینستاگرام


با توجه به اسکرین‌شان منتشر شده در توییتر، اینستاگرام تست پیام‌های دایرکت نسخه دسکتاپ را در دستور کار خود قرار داده و با این حساب، احتمالا به زودی شاهد این بخش خواهیم بود. نسبت به آپلود پست و استوری، ویژگی کم اهمیت‌تری به‌نظر می‌رسد ولی باز یک قدم بزرگ برای نسخه دسکتاپ به‌حساب می‌آید.

بد نیست بدانید اینستاگرام هم اکنون یک اپلیکیشن جداگانه با نام دایرکت (Direct) دارد که از سال ۲۰۱۷ در شش کشور تست می‌شده است. حرکت جدید اینستاگرام می‌تواند این معنی را بدهد که آن‌ها حالا اهمیت بیشتری به پیام‌ها می‌دهند. حتی می‌توان این سیاست را مرتبط با ترکیب مسنجر، واتس اپ و دایکرت اینستاگرام به یک پلتفرم واحد نیز به‌حساب آورد.

چند ماه پیش زاکربرگ از ادغام سه اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب فیسبوک خبر داد؛ هدف از این طرح تسهیل برقراری ارتباط بین کاربران این سه سرویس با هم است. در واقع اپلیکیشن های مسنجر، واتس اپ و اینستاگرام به صورت مستقل به کار خود ادامه می‌دهند اما کاربران از طریق هریک از این سه برنامه می‌توانند به مخاطبین دو اپ دیگر پیام بفرستند.

هدف نهایی زاکربرگ این است که ارسال پیام در هر سه اپلیکیشن بر مبنای رمزنگاری سرتاسری (End-to-End) صورت گرفته و تا سال ۲۰۱۹ یا اوایل ۲۰۲۰ آماده بهره برداری شود. در این روش در این روش پیام‌ ها از منبع تا مقصد رمزنگاری می‌شوند و حتی توسعه دهنده برنامه یا ارائه دهنده اینترنت قادر به استراق سمع نخواهند بود. در حال حاضر تنها واتس اپ به صورت پیش فرض از این تکنولوژی بهره می‌برد.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 17 − 1 =