قسمت۱   اطلاعاتی که اینستاگرام از شما جمع آوری می کند


اینستاگرام باید جهت توسعه و ارائه هرچه بهتر پلتفرم  های فیسبوک (اینستاگرام متعلق به فیسبوک می باشد)، اطلاعات مربوط به شما را پردازش کند. انواع اطلاعات جمع آوری شده در اینستاگرام به نحوه استفاده از پلتفرم  های اینستاگرام بستگی داشته و  شما می توانید با بازدید از تنظیمات فیسبوک  و تنظیمات  اینستاگرام نحوه دسترسی و حذف اطلاعات جمع آوری شده را درک کرده و در فعالیت های خود و استفاده از این شبکه های اجتماعی به کار گیرید.

۱- چیزهایی که شما و دیگران انجام  و ارائه می دهند:

 • اطلاعات و محتوایی که ارائه می دهید:  محتوی، ارتباطات و سایر اطلاعاتی را که شما در هنگام استفاده از اینستاگرام می بینید، جمع آوری می کند. از جمله زمانی که برای ثبت نام اقدام کرده اید و یا هنگام انتشار یا اشتراک محتوا و پیام یا برقراری ارتباط با دیگران یا اطلاعاتی در مورد محتوای ارائه شده توسط شما (مانند اَبَرداده)، مانند محل عکس یا تاریخ ایجاد یک فایل باشد. همچنین می تواند از طریق ویژگی هایی که اینستاگرام ارائه می دهد، (به عنوان مثال، دوربین اینستاگرام) اطلاعاتی را جمع آوری کند. بنابراین اینستاگرام می تواند چیزهایی مانند ماسک ها و فیلتر هایی را که ممکن است دوست داشته باشید را انجام دهد یا راهنمایی هایی در مورد استفاده از فرمت های دوربین ارائه دهد.
  • داده های دارای محافظت ویژه:  شما می توانید انتخاب کنید که اطلاعات را در  پروفایل فیسبوک یا مواردی مانند دیدگاه های مذهبی، دیدگاه های سیاسی، علاقه مندی  های شما،  یا سلامت خود قابل مشاهده باشد یا نه. این موارد و یا اطلاعاتی مانند قاعده نژادی یا قومی، اعتقادات فلسفی یا عضویت در اتحادیه های کارگری می توانند بر اساس قوانین کشور شما تحت حمایت ویژه قرار بگیرند.
 • شبکه ها و اتصالات اینستاگرام  اطلاعات مربوط به افراد، صفحات ، حساب ها، هشتگ ها و گروه هایی را که به آن متصل شده اید، جمع آوری می کنند. اینستاگرام همچنین اطلاعات تماس را جمع آوری می کند. در صورتی که تصمیم به آپلود، همگام سازی یا وارد کردن اطلاعات از یک دستگاه  (مانند یک دفترچه آدرس یا ورود به سیستم یا سابقه ورود به سیستم SMS ) را انتخاب کنید، اینستاگرام برای کمک به شما و دیگران، افرادی را که ممکن است بشناسید و یا اهداف دیگر ذکر شده در زیر را جمع آوری می کند .
 • در هنگام استفاده شما از اینستاگرام اطلاعات مربوط به نحوه استفاده از پلتفرم  های اینستاگرام، مانند انواع محتوایی را که مشاهده می کنید و یا با آن ارتباط برقرار می کنید، جمع آوری می کند. ویژگی های مورد استفاده شما؛ اقداماتی که انجام می دهید؛ مردم یا حساب هایی که با آنها ارتباط برقرار می کنید؛ و زمان، فرکانس و مدت زمان فعالیت شما.

 به عنوان مثال، وقتی که وارد اینستاگرام شوید، و پست ها، ویدیوها و سایر محتواهای موجود در پلتفرم  های اینستاگرام را مشاهده می کنید. اینستاگرام همچنین اطلاعاتی در مورد چگونگی استفاده از ویژگی هایی مانند دوربین اینستاگرام را جمع آوری می کند.

 • اطلاعات مربوط به معاملات انجام شده در پلتفرم  های ما. اگر از پلتفرم  های اینستاگرام برای خرید یا سایر معاملات مالی استفاده می کنند (مانند زمانی که شما یک خرید را در یک بازی انجام می دهید یا یک کمک مالی )، اینستاگرام اطلاعات مربوط به خرید یا معامله را جمع آوری می کند. این شامل اطلاعات پرداخت، مانند شماره کارت اعتباری یا بدهی شما و سایر اطلاعات کارت می باشد. همچنین حساب های ثالث و اطلاعات احراز هویت؛ و صدور صورتحساب، حمل و نقل و جزئیات تماس نیز جمع آوری می شوند.
 • چیزهایی که دیگران انجام می دهند و اطلاعاتی که در مورد شما ارائه می کنند. اینستاگرام همچنین محتوی، ارتباطات و اطلاعاتی را که افراد دیگر هنگام استفاده از پلتفرم  های اینستاگرام، مرتبط با شما ارائه می دهند دریافت و تحلیل می کنند. این شامل اطلاعاتی در مورد شما مانند زمانی که دیگران عکس شما را به اشتراک بگذارند یا اظهار نظر کنند، پیامی را برای شما ارسال کنند یا اطلاعات تماس خود را بارگیری، همگام سازی یا وارد کنند نیز می تواند باشد.

۲- اطلاعات دستگاه

همانطور که در زیر توضیح داده شده است، اینستاگرام اطلاعاتی را از رایانه ها، تلفن ها، تلویزیون های متصل شده و سایر دستگاه های متصل به وب که به نوعی با پلتفرم  های فیسبوک ادغام شده اند، جمع آوری می کند و این اطلاعات را در دستگاه های مختلفی که استفاده می کنید ترکیب می کند.

 به عنوان مثال، اینستاگرام از اطلاعاتی که در مورد استفاده شما از اینستاگرام در تلفن شما جمع آوری شده است، برای شخصی سازی محتوی (از جمله تبلیغات) یا ویژگی هایی که هنگام استفاده از پلتفرم  های اینستاگرام در دستگاه دیگری مانند لپ تاپ یا تبلت خود  می بینید و یا برای اندازه گیری اینکه آیا شما در پاسخ به یک آگهی که برای شما نمایش داده شده است عکس العملی داشته اید یا نه ، استفاده می کند.

اطلاعاتی که از این دستگاه ها بدست می آوریم عبارتند از:

 • ویژگی های دستگاه: اطلاعاتی مانند سیستم عامل، نسخه های سخت افزاری و نرم افزاری، سطح باتری، قدرت سیگنال، فضای ذخیره سازی موجود، نوع مرورگر، نام و نوع برنامه ها و فایل ها و پلاگین ها.
 • عملیات دستگاه: اطلاعات مربوط به عملیات و رفتارهایی که بر روی دستگاه انجام می شود، مانند حرکات ماوس (که می تواند انسان را از ربات ها تشخیص دهد).
 • شناسه ها: شناسه های منحصر به فرد، شناسه دستگاه و سایر شناسه ها، از قبیل بازی ها، برنامه ها یا حساب هایی که استفاده می کنید. شناسه دستگاه های همخانواده (مانند شناسه های منحصر به پلتفرم  های شرکت فیسبوک  مرتبط با همان دستگاه یا حساب).
 • سیگنال های دستگاه: سیگنال های بلوتوث و اطلاعات مربوط به نقاط دسترسی Wi-Fi اطراف شما، چراغ ها و دکل های مخابراتی.
 • تنظیمات دستگاه: اطلاعاتی که به اینستاگرام اجازه می دهد از طریق تنظیمات دستگاه دریافت کنید، مانند دسترسی به مکان GPS، دوربین یا عکس ها.
 • شبکه و اتصالات:  اطلاعاتی نظیر نام اپراتور تلفن همراه یا  ISP، زبان، منطقه زمانی، شماره تلفن همراه، آدرس IP، سرعت اتصال و در برخی موارد اطلاعات مربوط به سایر دستگاه هایی که در این نزدیکی یا در شبکه شما هستند، بنابراین اینستاگرام می تواند چیزهایی مانند “کمک به شما برای نمایش  یک ویدیو از تلفن خود در تلویزیون نزدیکتان” را نیز جمع آوری کند.
 • اطلاعات کوکی:  اطلاعاتی از کوکی هایی که در دستگاه شما ذخیره شده اند، از جمله شناسه کوکی و تنظیمات. در مورد چگونگی استفاده از کوکی ها در خط مشی کوکی های فیسبوک  و خط مشی کوکی های اینستاگرام بیشتر بدانید .

۳- اطلاعات از همکاری های مشترک

تبلیغ کنندگان، توسعه دهندگان برنامه ها و ناشران می توانند به اینستاگرام از طریق ابزارهای کسب و کار فیسبوک  از جمله پلاگین های اجتماعی اینستاگرام (مانند دکمه Like)، فیسبوک ، API  ها و SDK های اینستاگرام و یا پیکسل فیسبوک اطلاعات دهند. این شرکا اطلاعات مربوط به فعالیت های شما را از طریق فیسبوک ارائه می دهند. از جمله اطلاعات مربوط به دستگاه شما، وب سایت هایی که بازدید می کنید، آگهی هایی که می بینید و نحوه استفاده از سرویس های آنها – آیا شما یک حساب فیسبوک دارید یا به فیسبوک وارد شده اید؟

به عنوان مثال، یک توسعه دهنده بازی می تواند از طریق API به اینستاگرام بگوید چه بازی هایی را بازی می کنید، یا یک کسب و کار می تواند به اینستاگرام درباره خریدی که در فروشگاه آن ساخته اید، بگوید. اینستاگرام همچنین در مورد اقدامات آنلاین و آفلاین خود و خرید از ارائه دهندگان داده های ثالث که حقوق خود را برای ارائه اطلاعات به شما ارائه می دهند، دریافت می کند.

شرکا، اطلاعات شما را هنگام بازدید و یا استفاده از خدمات خود و یا از طریق اشخاص ثالثی که با آنها کار می کنند، دریافت می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از کوکی ها در ارتباط با ابزارهای کسب و کار فیسبوک ، خط مشی کوکی ها فیسبوک  و سیاست کوکی ها  را بررسی کنید.


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 13 − پنج =