قسمت۳   اینستاگرام چطور اطلاعات ما را به اشتراک می گذارد


اطلاعات شما با دیگران به روش های زیر به اشتراک گذاشته می شود:

۱- اشتراک در پلتفرم های فیسبوک

۱- افراد و حساب هایی که به اشتراک می گذارید و با آنها ارتباط برقرار می کنید

هنگامی که شما با استفاده از پلتفرم  های اینستاگرام به اشتراک می گذارید مخاطبان مورد نظر خود را نیز انتخاب می نمائید. به عنوان مثال، هنگامی که در فیسبوک پست می گذارید، مخاطبان را برای پست انتخاب می کنید، مانند یک گروه، همه دوستانتان، عمومی یا لیست سفارشی افراد. به طور مشابه، هنگامی که از مسنجر یا اینستاگرام برای برقراری ارتباط با افراد یا کسب و کار استفاده می کنید، این افراد و کسب و کارها می توانند محتوایی را که ارسال می کنید مشاهده کنند. شبکه شما همچنین می تواند اقداماتی را که در پلتفرم  های اینستاگرام انجام داده اید، از جمله تعامل با تبلیغات و محتوای حمایت شده ببیند. فیسبوک همچنین اجازه می دهد که شما از اینکه چه کسانی در فیسبوک یا اینستاگرام مشخصات اکانت شما را مشاهده کرده اند مطلع شوید.

اطلاعات عمومی توسط هر کسی می تواند دیده شود، مستقل از اینکه شخص بیننده حسابی در اینستاگرام دارد یا نه. این شامل نام کاربری اینستاگرام شما؛ هر اطلاعاتی که به صورت عمومی به اشتراک می گذارید؛  اطلاعات در نمایه عمومی شما در فیسبوک  ؛ و محتوای شما در صفحه فیسبوک ،حساب عمومی اینستاگرم یا هر انجمن عمومی دیگر مانند Facebook Marketplace که به اشتراک می گذارید. شما، دیگرام و اینستاگرام می تواند به اطلاعات عمومی که در پلتفرم  های اینستاگرام و یا از جمله پلتفرم  های دیگر شرکت فیسبوک ، در نتایج جستجو و یا از طریق ابزار و API ها، ارائه می دهد یا ارسال می کند دسترسی داشته باشد. اطلاعات عمومی همچنین می توانند از طریق سرویس های شخص ثالث مانند موتورهای جستجو، API  ها و رسانه های آفلاین مانند تلویزیون، و همچنین برنامه ها، وب سایت ها و سایر خدماتی که با پلتفرم های اینستاگرام ادغام شده است، دیده، دسترسی پیدا کرده، مجددا به اشتراک گذاشته شده و یا دانلود شوند.

در مورد اطلاعات عمومی و نحوه کنترل دید خود در فیسبوک  و نمایش مشخصات عمومی بیشتر بدانید .

۲- محتوایی که دیگران در مورد شما منتشر یا بازنشر می کنند

شما باید کسانی را که می خواهید یک محتوی با آنها به اشتراک بگذارید، در نظر بگیرید، زیرا افرادی که می توانند فعالیت شما را در پلتفرم  های اینستاگرام ببینند، می توانند این را با دیگران به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال، هنگامی که یک پست را به اشتراک می گذارید یا یک پیام به دوستان ارسال می کنید، آنها می توانند محتوی را دانلود، ذخیره یا مجددا آن را به دیگران ارسال کنند . همچنین هنگامی که شما در مورد پست شخص دیگری نظر دهید یا به مطالب آنها واکنش نشان می دهد، نظر یا واکنش شما برای هر کسی که می تواند محتوای شخص دیگری را ببیند، قابل مشاهده است و این فرد می تواند مخاطبین را بعدا تغییر دهد.

افراد همچنین می توانند از پلتفرم  های اینستاگرام برای ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا در مورد شما با مخاطبان مورد نظر خود استفاده کنند. به عنوان مثال، افراد می توانند یک عکس از شما را در یک استوری به اشتراک گذاشته یا به شما اشاره کرده (mention )  یا شما را در موقعیت مکانی در پست تگ کنند یا اطلاعات مربوط به شما را در پست یا پیام به اشتراک بگذارند.

 اگر از آنچه که دیگران در مورد پلتفرم  های اینستاگرام در مورد شما به اشتراک گذاشته اند ناراحت می شوید، می توانید نحوه گزارش محتوا را بیاموزید.

۳- اطلاعات مربوط به وضعیت فعال یا حضور شما در پلتفرم  های ما

افرادی که در شبکه شما هستند می توانند سیگنال هایی را دریافت کنند که چه زمانی در پلتفرم  های اینستاگرام فعال بودید، از جمله اینکه آیا در حال حاضر در اینستاگرام ، مسنجر  یا فیسبوک فعال هستید، یا وقتی که آخرین پلتفرم  های اینستاگرام را استفاده کرده اید؟

۴- برنامه ها، وب سایت ها و برنامه های ثالثی حاضر در پلتفرم  های اینستاگرام

هنگامی که شما تصمیم به استفاده از برنامه های ثالث، وب سایت ها و یا سایر خدماتی که با پلتفرم  های اینستاگرام ادغام شده اند،  دارید، می توانید اطلاعاتی در مورد آنچه که شما پست می کنند یا به اشتراک گذاشته اید، دریافت کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که شما با دوستان فیسبوک ی خود بازی می کنند یا از یک دکمه فیسبوک و یا به اشتراک گذاری بر روی یک وب سایت استفاده می کنید، توسعه دهنده بازی یا وب سایت می تواند اطلاعات مربوط به فعالیت های شما در بازی را دریافت کند یا نظر یا لینکی را که شما به اشتراک می گذارید دریافت کند.

همچنین، هنگام دانلود از سرویس های شخص ثالث، می توانید مشخصات عمومی خود را در فیسبوک  مشاهده کرده و به هر گونه اطلاعاتی که با آنها به اشتراک می گذارید، دسترسی پیدا کنید. برنامه های کاربردی و وب سایت هایی که استفاده می کنید ممکن است لیستی از دوستان فیسبوک شما را با مجوز شما دریافت کنند. اما برنامه ها و وبسایت هایی که استفاده می کنید قادر به دریافت هیچ گونه اطلاعات دیگر در مورد دوستان فیسبوک شما یا اطلاعاتی در مورد هر یک از فالوور های اینستاگرام شما (اگر چه دوستان و فالوور های شما، می توانند این اطلاعات را به اشتراک بگذارند) نخواهند بود .

دستگاه ها و سیستم عامل های ارائه نسخه های بومی فیسبوک و اینستاگرام دسترسی به تمام اطلاعاتی را که شما انتخاب می کنید ، از جمله اطلاعاتی که دوستان شما با شما به اشتراک می گذارند،  را خواهند داشت.

توجه: در حال حاضر اینستاگرام دسترسی به داده های توسعه دهندگان را محدود می کند تا به جلوگیری از سوء استفاده کمک کنیم. به عنوان مثال، اگر از برنامه ای ۳ ماه استفاده نکنید اینستاگرام دسترسی توسعه دهندگان به اطلاعات فیسبوک و اینستاگرام  شما را حذف خواهد کرد و اینستاگرام اطلاعات ورود را تغییر می دهد، به طوری که در نسخه بعدی، داده هایی را که برنامه می تواند درخواست کند را کاهش می دهد و تنها شامل نام، نام کاربری و توضیحات بیو ، عکس نمایه و آدرس ایمیل خواهد بود. درخواست هر گونه اطلاعات دیگر نیاز به تایید اینستاگرام دارد.

۵- مالک جدید

اگر مالکیت یا کنترل همه یا بخشی از پلتفرم  های یا دارایی های اینستاگرام تغییر کند، ممکن است اطلاعات شما را به صاحب جدید منتقل کنیم.

۲- اشتراک با اشخاص ثالث

ما با شرکای ثالثی که به اینستاگرام کمک می کنند پلتفرم  های خود را بهبود بخشد و یا کسانی که از ابزارهای کسب و کار فیسبوک برای رشد کسب و کار خود استفاده می کنند ، همکاری می کنیم تا بتوانیم خدمات رایگان به مردم سراسر جهان ارائه دهیم. اینستاگرام هیچکدام از اطلاعات شما را به کسی نمی فروشد و هرگز نخواهید فروخت. اینستاگرام همچنین محدودیت های دقیقی را در مورد نحوه استفاده و افشای اطلاعات اینستاگرام ارائه می دهد. در اینجا انواع اشخاص ثالثی که اطلاعات را با آنها به اشتراک می گذاریم تشریح شده اند:

۱- همکارانی که از خدمات تجزیه و تحلیل اینستاگرام استفاده می کنند

ما آمار و اطلاعات جمع آوری شده را که به مردم و کسب و کارها کمک می کند تا چگونگی ارتباط افراد با پست های خود، لیست ها، صفحات، ویدیو ها و سایر مطالب در اینستاگرام و پلتفرم  های فیسبوک را بهتر تجزیه و تحلیل کنند ارائه می دهیم. به عنوان مثال، مدیران صفحات و نمایه های کسب و کار در اینستاگرام،  اطلاعاتی در مورد تعداد افرادی که از آنها بازدید کرده، واکنش نشان داده یا در مورد پست های آنها نظر دادند، و همچنین جمع آوری اطلاعات جمعیتی و سایر اطلاعاتی که به آنها در درک تعاملات با صفحه یا حساب خود را می دهند، دریافت می کنند.

۲- تبلیغ کنندگان

ما به تبلیغ کنندگان گزارش هایی در مورد انواع افرادی که تبلیغاتشان را مشاهده می کنند و نحوه عملکرد تبلیغات آنها ارائه می دهیم، اما اینستاگرام اطلاعاتی را که شخصا شما را شناسایی می کند (اطلاعاتی مانند نام یا آدرس ایمیل شما که می تواند برای تماس با شما استفاده شود) ارائه نمی دهد مگر اینکه به اینستاگرام اجازه دهید.

به عنوان مثال، اینستاگرام اطلاعات عمومی جمعیت شناختی و علاقمندی های عمومی را برای تبلیغ کنندگان ارائه می دهد (به عنوان مثال، یک آگهی توسط یک زن بین ۲۵ تا ۳۴ ساله که در مادرید زندگی می کند و به مهندسی نرم افزار علاقه دارد). این کار برای کمک به آنها در درک مخاطبینشان است. اینستاگرام همچنین تایید می کند که تبلیغات فیسبوک ، شما را به خرید یا اقدام با تبلیغ کننده هدایت می کند.

۳- همکاران اندازه گیری

ما اطلاعاتی را در مورد شما با شرکت هایی که آن را جمع آوری کرده اند، برای ارائه تجزیه و تحلیل و گزارش های اندازه گیری به شرکای اینستاگرام به اشتراک می گذاریم.

۴- همکاران ارائه پلتفرم  های و خدمات

هنگامی که شما برای دریافت محتوای اختصاصی مشترک شوید یا چیزی را از فروشنده در اینستاگرام بخرید، تولیدکننده محتوا یا فروشنده می تواند اطلاعات عمومی و سایر اطلاعاتی را که با آنها به اشتراک می گذارید، و همچنین اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل معامله، از جمله حمل و نقل و جزئیات تماس و …  را دریافت کند.

۵- فروشندگان و ارائه دهندگان خدمات

ما اطلاعات و محتوا را به فروشندگان و ارائه دهندگان خدماتی که از کسب و کار اینستاگرام پشتیبانی می کنند، ارائه می دهد، از قبیل ارائه خدمات فنی زیرساختی، تجزیه و تحلیل نحوه استفاده از پلتفرم  های اینستاگرام، ارائه خدمات به مشتریان، تسهیل پرداخت یا انجام نظرسنجی.

۶- محققان و دانشگاهیان

ما همچنین اطلاعات و محتوا را برای تحقیقات و دانشگاهیان جهت تحقیقاتی که دانش و نوآوری های مربوط به موضوعات رفاه عمومی، پیشرفت تکنولوژی، منافع عمومی و سلامت را توسعه می دهد ارائه می کند.

۷- اجرای قانون یا درخواست های حقوقی

ما اطلاعات را برای اجرای قانون یا در پاسخ به درخواست های حقوقی در شرایطی که در زیر ذکر شده، به اشتراک می گذاریم.

در مورد تنظیم چگونگی کنترل اطلاعاتی که در مورد شما یا دیگران با شرکای ثالث در تنظیمات فیسبوک  و اینستاگرام  بیشتر بدانید .


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ده + 2 =